Blog

Python Yapay Zeka

Titanik Felaketi (Makine Öğrenmesi Yarışması)

Öncelikle size Kaggle’dan bahsedeyim CEO’su Anthony Goldbloom üst kuruluşu Google olan bir şirkettir. Kaggle’ın bize sunduğu http://www.kaggle.com sitesinde veri analizi, yapay zeka, makine öğrenmesi vb. alanlarında bir sürü kullanıcı bulunmaktadır. Kullanıcılar yaptığı çalışmaları halka açık yayınlayıp yapılan işlerin herkes tarafından görülmesi oylanması gibi olaylar amaçlanmıştır. Kaggle sitesinde kesinlikle bahsedilmesi gereken ve en güzel özelliklerinden biri olan şey ise tabiki yarışmalarıdır. Bu yarışmalarda yüksek miktarda para ödülleri veya bilgi kazanabilirsiniz. Şuan çözümleyeceğimiz yarışma ise ödül olarak bilgi kazanmayı amaçlamaktadır. Fakat sonuç olarak bilgide bir ödüldür değil mi ?... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal Medyanın İnsan Yaşamı Üzerindeki Etkisi

Günümüzde sosyal medya hesaplarına sahip birçok insan bulunmaktadır. Facebook, Twitter, İnstagram üzerinden çeşitli paylaşımlar yapılabilmektedir. Sosyal medya kullanımının hep iyi hem kötü yanları bulunmaktadır. İnsanlar sosyal medya kullanımını o kadar benimsemiştir ki uygulamaların kötü yanları olsa bile kullanmaktan vazgeçmemektedir.... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Teknoloji

Turbofan Uçak Motoru

Turbofan uçak motorlarının çalışma prensiplerini incelemeden önce, tarihçesini, neden bu tarz bir motora ihtiyaç duyulduğunu, benzinli ve dizel pervaneli motorlara göre üstünlüğünü inceleyeceğiz. Tarihçesine bakarken turbojet motordan itibaren başlamak jet motorlarını anlamak için daha verimli olacaktır. Yazımızda daha çok jetlerde kullanılan motorları ve çalışma prensibini inceleyeceğiz.... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Operations: “admin:admin”

Başlıkta olduğu gibi operasyonun adı “admin:admin”. Artık siber savaşların boyutu her geçen gün artıyor fakat buna rağmen halen varsayılan parola kullanımı dünyada yaygın. Bundan dolayı bu yazıyı karalamaya karar verdim. Öncelikle kendi ip aralığımı tarayıp dış ağa açık modemleri tespit ederek işe başlayalım.... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Haber / İnceleme Uncategorized Yapay Zeka Yazılım

İşitme engelli sürücülere yardımcı olan yeni teknoloji

İşitme engelli sürücülere yardımcı olmak adına Hyundai yeni bir teknoloji geliştiriyor. Hyundai, sesleri dokunsal ve görsel sinyale dönüştürerek işitme engelli sürücülere yardımcı olacak.

Hyundai, sesleri dokunsal ve görsel sinyale dönüştürerek, işitme engelli sürücülere yardımcı olacak bir teknoloji geliştiriyor. Teknoloji harici sesleri analiz etmek için yapay zekayı kullanıyor. Aynı anda birlikte çalışan iki ayrı sürüş asistan sistemine sahip. İşitsel engelli sürücüler için daha iyi deneyim ve sürüşe imkan sağlamak adına dokunma hissini ve görselliği kullandı.... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Siber Güvenlik

Dikkat Düşman Dinliyor!

“Haberleşme gizliliğinin ihlali ile istihbarı bilgilerin ortalıklarda dolaşmasının oluşturduğu kaos dünyayı kasıp kavurmaktadır. Aslında “Dikkat düşman dinliyor” ifadesi her ne kadar ilk görüşte bizlere garip gelse de işin özünde; uzaktan iletişim gerçekleştirilirken aktarılması gereken bilgilerinin gizlilik durumu düşünülerek transferine karar verilmelidir(1)”. Tabii her zaman karar vermek için geçerli sebebimiz olmuyor, bu yazıda 500 kb boyutu ve istediği izinler ile oldukça zararlı görünen yemek tarifi uygulamasının analizini gerçekleştireceğim. Bu uygulamayı nereden buldun derseniz; malum öğrenci evine çıkınca yemek yapmayı öğrenmek zorunda kalıyorsunuz…... Devamını Gör | Şimdi paylaşın!

Bu makaleyi 3 dakikada okuyabilirsiniz.